Obdivujete při svých cestách květiny? Přitahuje vás jejich krása, vůně a exotické barvy?Pak pozor! Na pohled neškodné krásky vám mohou znepříjemnit nebo úplně zničit dovolenou. Viz sedm jedovatých květin, na které můžete narazit na procházce nebo v přímořském letovisku.
1. Lýkovec (Daphne mezereum)
Přezdívaný také "Vavřínová dáma". Je to 1 - 1,5 m vysoký keř velmi oblíbený pro své voňavé květy. Všechny části rostliny jsou jedovaté, ale největší koncentrace jedu se nachází v bobulovitých plodech červené barvy. Lýkovec obsahuje dva silné toxiny, které způsobují bolesti břicha, bolesti hlavy, průjem, delirium a křeče. Po požití plodů může člověk upadnout do komatu a zemřít.2. Oleander (Nerium oleander)
Pochází ze Středomoří a subtropických oblastí východní Asie a Japonska. Navzdory své kráse patří mezi extrémně jedovaté květiny. V Indii je nechvalně známý jako "keř sebevrahů". Toxiny obsažené v listech mají vliv na nervový, trávicí a kardiovaskulární systém. Otrava oleandrům vede k ospalosti, trasu, křečím, komatu a dokonce i smrti.Míza způsobuje podráždění pokožky a oční zánět. Otrava vzniká již po rozžvýkání jednoho listu. Jedovaté jsou i jeho květy či kůra.
3. rulík zlomocný (Balladonna)
Jedna z nejjedovatějších rostlin na severní polokouli a oblíbený jed autorů detektivek. Celá rostlina je jedovatá, ale její dobře vypadající černé bobule představují největší nebezpečí, zejména pro děti. Příznaky otravy jsou rozšířené zornice, rozmazané vidění, bolesti hlavy, halucinace, delirium a křeče. Atropin - toxin obsažený v rostlině - může zabít člověka tak, že narušuje nervový systém, jeho schopnost regulovat dýchání a srdeční frekvenci.4. Andělská trouba (Dator)
Nedejte se zmýlit andělským jménem a neobvyklou krásou těchto květů. Ačkoli jsou velmi populární u pěstitelů jako okrasná rostlina, obsahují silný halucinogen. Květ pochází z teplých oblastí Jižní Ameriky (Brazílie, Kolumbie, Peru, Ekvádor a západní Amazonie).Amazonské domorodé kmeny využívají jejich halucinogenní vlastnost při šamanských rituálech. Květy mohou mít bílou, krémovou, žlutou, lososovou či bronzovou barvu. Jejich těžká vůně je omamná zejména k večeři. Všechny části rostliny jsou jedovaté.
5. Rododendron (z řečtiny rhodos = růže a dendron = strom)
Tento populární vždy zelený keř s krásnými květy byl pro svou toxicitu znám již od starověku. V dobových dokumentech se nacházejí zmínky o podivném chování řeckých vojáků, kteří jedli med z květů tohoto keři. Nejvíce je rozšířen v oblasti centrálního Nepálu.Vyskytuje se také v horách Indočíny, Koreje, Japonska a Tchaj-wanu, též na Borneu a Nové Guineji. Roste iv Severní Americe av Evropě, ale neroste v Africe, ani v Jižní Americe. Rododendron obsahuje andromedatoxin, který způsobuje nevolnost, silné bolesti, ochrnutí a dokonce i smrt. Azalky, populární hrnkové verze tohoto keře - jsou také jedovaté.
6. Krokus (Crocus)
Jedna z nejohroženějších rostlin na světě je pravděpodobně i nejjedovatější. Obsahuje kolchicin-smrtící jed, který se účinně využívá při léčbě dny. Na rozdíl od jiných toxinů, kolchicin nemá protijed.
7. Konvalinka (Convallaria majalis)
Kdo by řekl, že tento něžný kvítek patří mezi nebezpečné jedovaté květiny? V případě konzumace několika kvítků konvalinka způsobuje bolest v ústech, nevolnost, zvracení, křeče a průjem. Lidé se srdečními onemocněními by měli být opatrní, protože toxiny obsažené v květech, zpomalují srdeční tep.
Pozor Na Jedovaté Květiny! >>>>> Download Now
OdpovědětVymazat>>>>> Download Full
Pozor Na Jedovaté Květiny! >>>>> Download LINK
>>>>> Download Now
Pozor Na Jedovaté Květiny! >>>>> Download Full
>>>>> Download LINK